10 هدیه پرطرفدار

10 هدیه پرطرفدار
اینکه چه نوع هدیه انتخاب نمائیم، همواره چالش ذهنی بسیاری از ما بوده است . شاید در نوع این انتخابت در بین کشورهای مختلف کمی تفاوت وجود داشته باشد، اما به طور کلی هدایای پرطرفدار در بیشتر نقاط جهان مشابه می باشند. روندی که این فهرست را دچار تغییر و تحول کرده ورود لوازم دیجیتال و در واقع شروع عصر دیجیتال در جهان است که باعث شده که این قبیل لوازم نیز فهرست هدایای پرطرفدار قرار گیرند.در ادامه به 10 هدیه پرطرفدار که در بیشتر نقاط جهان، محبوب و معمول هستند اشاره خواهیم داشت.
1. پوشاک
احتمالاً دریافت کنندگان و درواقع بازار هدف هدایای پوشاک، عمدتاً خانم ها هستند و به همین دلیل هم یکی از پرطرفدارترین انواع هدایا در جهان محسوب می شوند.

2. وسایل الکترونیکی
گسترش و فراگیر شدن استفاده از ابزارهای الکترونیکی چون موبایل، لپ تاپ و تبلت، آنها را به یکی از پرطرفدارترین انواع هدیه در جهان مبدل ساخته است. در این میان، هدفون و گوشی های هوشمند، و دیگر وسایل مصرفی دیجیتال پرطرفدارترین انوع هدیه در میان وسایل الکترونیکی بوده اند.

3. کتاب
جالب است که با وجود گسترش سرگرمی های مختلف، همچنان کتاب یکی از متداول ترین و معمول ترین هدایا است. البته احتمالاً در کشور ما، رسم هدیه دادن کتاب سال هاست که منسوخ شده و یا چندان که شایسته است مورد توجه قرار نمی گیرد.

4. اسباب بازی
به هر حال و با وجود بچه ها، جای تعجب ندارد که اسباب بازی در صدر فهرست هدایای محبوب قرار داشته باشد.

5. عطر و ادکلن و لوازم آرایشی
یکی از پرطرفدارترین انوع هدیه در جهان، عطر و لوازم آرایشی می باشد. جالب است که این حوزه یکی از ترکیبی ترین حوزه های تجاری محسوب می شود، به این معنا که بازار تولید آن، نقطه ی عرضه ی ثابتی ندارد. به عنوان مثال، لوازم آرایشی و عطرهای فرانسوی تقریباَ در تمام نقاط جهان به فروش می رسند.

6. جواهرآلات
با وجود اینکه جواهرآلات کالایی لوکس محسوب می شود اما به خاطر ماندگار بودن ارزش آن، یکی از محبوب ترین اقلام هدیه در جهان می باشد.

7. هدایای نقدی
هرچند از سوی کارشناسان، دادن هدایای نقدی توصیه نمی شود اما به هر حال یکی از متداول ترین انوع هدیه، هدایای نقدی می باشد.

8. کارت هدیه یا گیفت کارت
هرچند در ایران چندان معمول نیستند، اما در بیشتر نقاط جهان و کشورهای پیشرفته، کارت هدیه به یک هدیه اصلی تبدیل شده است.

9. جعبه گل (باکس گل)
از هزاران سال پیش تا به امروز، دادن گل به عنوان هدیه مرسوم و معمول بوده است.جعبه گل (باکس گل) جدیدترین نوع از انواع هدایای گل محسوب می شود که سرشار از حس زندگی است.

10. ساعت

یکی از محبوب ترین هدایا برای مردان ساعت است. تنوع ساعت های موجود در بازار، آنها را به گزینه ای محبوب برای تمام رده های سنی تبدیل کرده است.