صنایع دستی یک هدیه ارزشمند

صنایع دستی یک هدیه ارزشمند
در کشور ما اقوام مختلفی زندگی می کنند که هر کدام صنایع دستی مخصوص به خود را دارند و همین موضوع باعث شده که بازار صنایع دستی به عنوان یک هدیه ارزشمند از رونق خاصی برخوردار باشد. در هر استان با توجه به فرهنگ و ویژگیهای قومی مردم آن منطقه صنایع دستی متفاوتی توسط مردم تولید و عرضه می شود. برای مثال درنواحی شمالی و اطراف دریای خزر شما می تواتید انواع مصنوعاتی که از حصیر بافته شده اند و یا سازه های چوبی که با خلاقیت و ظرافت ساخته شده اند را ببینید. در بندر ترکمن انواع گلیم و جاجیم و قالیهای دست باف زیبا و محصولاتی که از نمد و یا چرم ساخته شده اند را می بینید. درشهر تاریخی و پهناور اصفهان به انواع محصولات معرق و منبت کاری شده و یا قلم زنیهای بسیار هنرمندانه، انواع میناکاری و خاتم‌کاری، نقره کاری و انواع دیگر صنایع دستی می توان اشاره کرد.

در دیگر نقاط کشور هم انواع صنایع دستی که با ظرافت و خلاقیت توسط دستهای هنرمند ایرانیان ساخته می شوند وجود دارند و شما می توانید برای تهیه آسانتر انواع صنایع دستی به عنوان هدیه به فروشگاههای اینترنتی و آنلاینی که این کالاها را هم عرضه می کنند مراجعه کرده و پس از دیدن انواع و اقسام صنایع دستی مربوط به سراسر کشور از بین آنها هدیه خود را انتخاب نموده و از خرید لذت ببرید.

برای مثال اگر تصمیم گرفتید برای خانه کسی که در چیدمان منزل خود از وسایل سنتی استفاده می کند هدیه ای بخرید می توانید از جام و لیوانهای آینه کاری یا فیروزه کوبی استفاده کنید. یا با خرید یک یا دوعدد پادری گلیمی و یا خرید آویزهای بافته شده از سنگ های متنوع به زیبایی دکور خانه دوست خود بیفزایید. کوسن هایی با طرح و نقش های سنتی و یا رومیزیهای منجوق دوزی و ملیله دوزی، تکه دوزیهای متنوع و رنگارنگ همه می توانند از گزینه های انتخابی شما باشند. گاهی شما با خرید یک هدیه از صنایع دستی برای هرشخص می توانید بر آشنایی افراد دیگر با گوشه ای از تاریخ و فرهنگ کهن سرزمینمان تاثیرگذار باشید. عموماً توریست هایی که از کشورهای دیگر به ایران سفر می کنند یا دوستان ما که در کشورهای دیگر ساکن هستند هم از طرفداران پروپا قرص صنایع دستی به شمار می روند و میتوانیم به آنها هم برای خرید هدیه یا سوغاتی، سایتهای فروش صنایع دستی را پیشنهاد کنیم. هنوز هم بسیاری از مردم ما به استفاده از ظروف سفالی و سفره های قلمکار و تزیینات سنتی در خانه هایشان علاقه مند هستند؛ زیرا دنیای مدرن و استفاده از وسایل پیشرفته گرچه آسایش به همراه دارد اما هیچکدام از ما دوست نداریم ارتباط با طبیعت و صنایع دست ساز که یادگار پیوند ما با طبیعت جاندار و نشاط واقعیست را از یاد ببریم و صنایع دستی مربوط به هر جای ایران و جهان که باشد پیوند انسان با روزگار کهن خویش را یاداور می شود. این اهمیت باعث شده که صنایع دستی که از روزگاران باستان پا به پای بشر به تکامل خود ادامه داده است، امروزه نیز مورد توجه باشد و فروشگاههای آنلاین که از تازه ترین جلوه های مدرنیته محسوب می شوند نسبت به فروش این قبیل کالاها اقدام نمایند.