مردها بیشتر هدیه می‌دهند یا زن ها

مردها بیشتر هدیه می‌دهند یا زن ها

آیا تا به حال به این موضوع توجه کرده‌اید که مردها بیشتر هدیه می دهند یا زن ها. بیشتر از دوستان مونث خود هدیه می‌گیرید یا مذکر؟! اصلا هدیه گرفتن را دوست دارید؟! حالتان را خوب می‌کند؟! اصلا فلسفه هدیه دادن و هدیه گرفتن چیست‌؟! هدیه دادن می‌تواند سمبلی برای نشان دادن و ابراز علاقه ، وفاداری ، و تجدید دوستی باشد. در واقع زمانی که ما تصمیم می‌گیریم به فردی هدیه دهیم قصد داریم که او را خوشحال کنیم و این نوع خوشحال کردن به گونه‌ای بخشیدن بدون منت است. باید در نظر داشته باشیم که هیچ کادو دهنده ای به امید گرفتن هدیه ای به کسی هدیه نمی‌دهد.هدیه دادن نوعی تمرین از خود گذشتگی است که بخشی از تلاش، مال و یا انرژی خود را برای فرد دیگر خرج می‌کنیم. اگر هدیه دادن و هدیه گرفتن روی اصول و آداب صحیح انجام شود، در تعمق دوستی و صمیمیت تأثیر به خصوصی می‌گذارد و باعث شادی و انبساط خاطر می‌‌شود.


هدیه چه به صورت مادی باشد و چه معنوی اثرات روانی زیادی هم بر فرد هدیه دهنده و هم هدیه گیرنده دارد.
هدیه دادن یکی از مهم‌ترین راه‌های ابراز علاقه‌ی ما آدم‌ها و شاید قدیمی‌ترین زبان بیان عشق باشد. عموماً افرادی که بیشتر هدیه می‌دهند آدم‌های شاد و سرزنده‌تری هستند. شما با هدیه دادن به دوست، همسر و یا افراد خانواده‌تان نشان می‌دهید چقدر برایتان اهمیت دارند. همانطور که گفتیم این اهمیت بیش از آنکه جنبه‌ی مادی داشته باشد جنبه‌ی معنوی دارد. یعنی بیشتر از آنکه هدیه‌ی شما از لحاظ مادی ارزشمندتر و یا گران‌تر باشد، مهم این است که چقدر برای انتخاب آن هدیه فکر کرده‌اید و برای آن وقت صرف کرده‌اید.

اما به این مسئله بپردازیم که مردها بیشتر هدیه می‌دهند یا زن ها؟!
شاید نتوان آمار دقیقی از این مسئله به دست آورد، اما با یک نگاه اجمالی در بین اطرافیان خود متوجه می‌شوید که خانم‌‌ها بیشتر خود را درگیر روند هدیه دادن می‌کنند و اهمیت بیشتری قائل می‌شوند. با نگاهی به گروه‌های دوستی خانم‌ها و آقایان اهمیت هدیه‌ دادن حداقل به صورت مناسبتی در بین خانم‌ها بیشتر است و زمان بیشتری را صرف خوشحال کردن دوستان و اطرافیانشان می‌کنند. اما در گروه دوستانه مردان مناسبت‌ها صرفاً به تبریک و صرف وعده‌ غذایی ختم می‌شود. اگر به زوج‌ها نگاه کنیم می‌بینیم که در این مورد، مردان برای خوشحال کردن شریک زندگیشان بیشتر هدیه می‌خرند و از این طریق علاقه خود را ابراز می‌کنند. زن ها در زندگی زناشویی خود شاید کمتر بی‌مناسبت هدیه دهند و ابراز علاقه‌ی خود را به گونه‌ای دیگر نشان می‌دهند. تحقیقات صورت گرفته نشان می‌دهد که خانم‌ها بیشتر از آقایان از هدیه گرفتن خوشحال می‌شوند و اگر هدیه یکسانی به هر دو جنس مرد و زن داده شود، زنان از دریافت آن بیشتر خوشحال می‌شوند. شاید همین موضوع دلیلی باشد که مردان برای خوشحال کردن شریک زندگیشان بیشتر به او هدیه می‌دهند.

خانم‌ها علاقه بیشتری به دریافت هدیه از سوی همسر خود دارند و این در حالی است که آقایان کمتر ذوق و علاقه به هدیه گرفتن از خود نشان می‌دهند. اگر از این منظر به هدیه دادن نگاه کنیم که هدیه دادن مرد به زن یک نوع نگاه حمایتی از سوی مردان است، معمولا آقایان بیشتر برای دادن هدیه علاقه نشان می‌دهند. اما اگر به طور کلی بخواهیم به این قضیه نگاه کنیم خانم‌‌ها هم بیشتر هدیه دریافت می‌کنند و هم بیشتر هدیه می‌دهند!