خرید اسباب بازی

خرید اسباب بازی


   محصولات اسباب بازی

                                                                                                                                                                                                                                        
    گروه اسباب بازی یکی از گروه‌های جذاب فروشگاه اینترنتی آنلاین کادو است. این گروه به انوع اسباب بازی شامل اسباب بازی فکری، ماشین اسباب بازی، انواع اسباب بازی پسرانه و دخترانه و... تقسیم بندی شده تا به‌راحتی بتوانید اسباب بازی مورد نظرتان را انتخاب کنید. این انتخاب می‌تواند بر اساس مقایسه‌ی مشخصات فنی، قیمت و نقد و بررسی باشد. در خرید اینترنتی اسباب بازی ممکن است برند برای شما مهم باشد. تنوع برندهای اسباب بازی خارجی و داخلی در آنلاین کادو باعث می‌شود حق انتخاب کامل داشته باشید.

یکی از انواع ضروری اسباب بازی برای کودکان اسباب بازی آموزشی است. این نوع اسباب بازی علاوه بر ایجاد سرگرمی سبب تقویت مهارت‌های اولیه کودکان مانند مهارت‌های حرکتی دستان، هماهنگی چشم و عضله و سایر توانایی‌ها خواهند شد.

 
 
 
 
 
 
 
 
   از دیگر انواعی که می‌تواند برای دختربچه‌ها و پسربچه‌ها و حتی بزرگسالان هم جالب باشد، اسباب بازی فکری است که در دیجی کالا تنوع بسیار زیادی دارد. علاوه بر بازی‌های فکری مورد علاقه‌ی بزرگسالان می‌توان به ماکت ماشین و موتورها که از روی نمونه‌ی واقعی و با رعایت جزییات ساخته شده‌اند اشاره کرد. این ماکت‌ها نمونه‌هایی ایدئال برای کلکسیونرها هستند. برای علاقمندان به پرواز هم می‌توان به هلیکوپتر اسباب بازی و پهپاد اسباب بازی اشاره کرد. این پهپادها توسط ریموت کنترل هدایت می‌شوند و حس یک پرواز واقعی را به کاربر تلقین می‌کنند.

اسباب بازی نقش بسیار مهمی در رشد ذهنی، جسمی و حرکتی کودک دارد. متخصصان باور دارند که کودک در هر سن نیاز به اسباب بازی خاصی دارد تا مهارت لازم را به دست بیاورد. به همین منظور، آنلاین کادو بزرگترین فروشگاه اینترنتی تخصصی اسباب بازیو سیسمونی نوزاد، بهترین و معتبرترین برندهای اسباب بازی دنیا مانند اسباب بازی لگو (lego)، اینتکس (Intex) و هالی تویز را برای شما عرضه می کند. این برندها را در دسته بندی های متنوعی مانند کتاب کودک، روروئک، واکر، جغجغه، ، بازی های فکری آموزشی، پازل، ماشین شارژی و نی نی لای لای،‌ برای شما آماده کرده ایم تا انتخاب اسباب بازی برای شما آسان تر شود.
اگر به سرعت روی زمین علاقمند هستید به شما ماشین کنترلی را پیشنهاد می‌کنیم. برای پسربچه‌ها هم می‌توان اسباب بازی تفنگ و انواع ماشین را پیشنهاد داد. انواع عروسک، زیورآلات و شخصیت‌های کارتونی هم به‌عنوان اسباب بازی دخترانه در فهرست اسباب بازی‌ها معرفی می‌شوند.برای خرید اسباب بازی هم تنوع زیادی از این محصولات در گروه اسباب بازی آنلاین کادو وجود دارد.
 
   بازی کردن با اسباب بازی اولین موقعیت کودک برای برقراری ارتباط با دنیا به شیوه ی خودش است و از آن بهره ی روانی بسیاری هم می برد.رشد روانی بزرگی در کودکان پیش از 8 سالگی روی می دهد.بعضی از اسباب بازی ها مانند لگو و بلوک های ساختنی به توانایی حل مساله و ریاضی و علوم کودک کمک می کنند.پیدا کردن راه های مختلف چیدن قطعات با شکل های متفاوت روی هم تاثیر فوق العاده ای بر رشد مهارت حرکتی ظریف و شناختی او دارد.

اسباب بازی های ساخت و ساز هم به تقویت قدرت عضلانی کودک کمک می کنند که می توانید تاثیر آن را هنگامی که کودک باید مداد را درست در دست بگیرید ببینید.
 
اسباب بازی و بازی و اهمیت آن برای انسان بخصوص کودکان

  برای اینکه بهتر بتوانیم اهمیت بازی و اسباب بازی را تشریح کنیم باهم نگاهی به تاریخ رشد فکری و مغزی بشر می اندازیم . در تاریخ حیات بشر و بخصوص در آغاز دوران نو سنگی یکی از مهم ترین اتفاقاتی که موجب جهش های عظیم در حیات بشر شد ابزار مند شدن انسان بود.
آدمی برای اولین بار توانست با کشف و تسلط بر بعضی از نیرو های طبیعی و استفاده از آنها خودرا به لحاظ فکری و بدنی در مسیر تکامل قرار دهد، برای مثال کشف آتش به بشر توانایی پخت و پز بخشید که این خود موجب رسیدن مواد به صورت مغزی تر و فرآوری شده تر به بشر شدو موجب افزایش حجم مغز انسان و تکامل آن گردید، و همچنین ابزار آلاتی که بشر بوسیله ی سنگها توانست بسازد و برای دفاع از خود و شکار مورد استفاده دهد موجب افزایش سطح کمی و کیفی حیات ش گردید. 

 
امروزه این موضوع که توانایی کار با ابزار آلات، و اسباب بازی ها و بازی های گوناگون و ارتباط وتأمل با طبیعت و افراد دیگر موجب رشد و تکامل هوش و نیروی خلاقه ی بشر میشود به اثبات رسیده و تحقیقات مختلفی بروی آن صورت گرفته، بیشترین این تأثیرات در سنین کودکی و در سالهای اول حیات رخ میدهد.


  کارشناسان و پژوهشگران بازی را یک نیاز اولیه و ضروری برای انسان بخصوص کودکان میدانند، هر چه بازی سالم تر و سازنده تر باشد، پرورش ذهن بیشتر. انجام بازی و داشتن اسباب بازی ، هیچ زمانی به اندازه‌ی سالهای اولیه ی زندگی اهمیت ندارد و ازینرو برای کودک بسیار ضروری ست.
اما این ضرورت ناشی از چه چیزهاییست؟ 
   

  موارد مهم بازی و داشتن اسباب بازی در حیطه ی فردی
   1) کودک هنگام بازی با اسباب بازی یا همسالانش میتواند کشف کند که کیست و چه توانایی هایی دارد.
2) کشف کند دنیا چیست و چگونه است و خود را با آن هماهنگ کند.
3) این اکتشافات به کودک اعتماد بنفس میدهد.
4) برای کودک بازی کردن راهی ست به سوی شکل گیری شخصیتی سالم ومفید و دارای ثبات و تعادل.

  حال به نقش بازی در رشد اجتماعی کودک میپردازیم
   حال به نقش بازی در رشد اجتماعی کودک میپردازیم:
1) موجب ارتباط کودک با محیط بیرون مشود ودنیای اجتماعی او گسترش می یابد و هوش هیجانی بازی کودک رشد می یابد.
2) شکوفایی استعداد و بروز خلاقیت های کودک در خلال ارتباط و تونایی استفاده از اسباب بازی ها و آموختن قوانین و قواعد بازی رخ می دهد.
3) حس همکاری و مشارکت کودک توسعه می یابد.
4) کودک رعایت اصول و مقررات را می آموزد و همچنین حفاظت و مراقبت از وسائل واسباب بازی هایش را یاد میگرد.
5) همانند سازی با بزرگسالان را می آموزد.
6) با مفهوم سلسله مراتب آشنا شده و رعایت آن را می آموزد.
7) رقابت را می آموزد و شکست را به طور واقعی تجربه می کند.
8) کودک قدرت ابراز وجود پیدا می کند و از ترس، کمرویی و خجالت بیهوده رها می شود.
9) حمایت از افراد ضعیف را می آموزد.

   نقش بازی در رشد عاطفی فرزند
   1) ارضا برتری جویی کودک در قالب صحیح و با رعایت حقوق دیگران.
2) فضایی فراهم می آید برای ابراز احساسات، عواطف ، ترس ها تردید ها، مهرو محبت، خشم وکینه و نگرانی های کودک.
3) کم کردن تمایل ستیزه جویی در کودک.
4) افزایش برونگری در کودک.

  نقش بازی در رشد جسمی کودک
   1)موجب رشد هماهنگ دستگاهها و اعضای مختلف بدن می شود.
2) باعث تقویت حواس کودک می شود.
3) نیرو و انرژی بدن را به بهترین شکل مصرف می کند.
4)کودک به توانمندیهای فکری و و بدنی خود آگاهی پیدا می کند.

  نقش بازی در رشد ذهنی کودک 
  1)در یادگیری زبان نقش بسزایی دارد.
2) در رشد هوشی بسیار مهم تأثیر دارد.
3) با مفاهیم ساخت،فضا،شکل آشنا می شود.
4) رفتارهای هوشمندانه کودک تقویت می شود.
5) موقعیت استفاده از قوه ی تخیل در کودک به وجود می آید.
6) زمینه ی بهتر برای تفکر فراهم می آورد.

   انواع بازی‌ها
   کودکان روحیات متفاوتی دارند و با توجه به ویژگی های خود،بازی های مختلفی را تجربه می کنند. عواملی که در انتخاب نوع بازی کودکان دخالت داردعبارتند از:

1) تفاوت های فردی
2) میزان سلامتی
3) سطح رشد جسمی و حرکتی
4)بهره ی هوشی
5) جنسیت
6) خلاقیت
7) فرهنگ خانواده
8) موقعیت جغرافیایی
   بر همین اساس بازی به انواع گوناگون تقسیم می شود


  بازی های جسمی 
   از قدیمی ترین بازیهاست به ابزار مخصوص نیازمند است، هم به صورت انفرادی و هم به صورت گروهی انجام می شود،
برای مصرف انرژی اضافی بدن و نجات یافتن از خستگی و کسالت بسیار مفید است و رفتارهای نا آرام و پرخاشگری توأم با عصبانیت کودک را کاهش می دهد.

   باز ی های تقلیدی
   کودک به تقلید نقش هایی می پردازد که آن ها را باور کرده است معمولاً بهترین شخصیتها برای شروع ایفای نقش،والدین برادران و خواهران و دوستان هستند
کودک از ایفای نقش آنان لذت برده و تجربه کسب می کند در دوره ی دبستان بیشتر نقش معلمان را تقلید می کند در حالی که در دوره ی نوجوانی از تقلید رفتار بزرگسالان دوری می کند و به تقلید رفتار همسالان می پردازد که این خود آغازی است برای هماهنگی و همسو شدن با گروههای اجتماعی و ایفای نقش های زندگی.

   بازی نمایشی
   کودک در تقلید از بزرگترها از لباس و عینک و وسایل مخصوص آن ها استفاده می کند مانند پسر کوچکی که کت پدر را به تن کرده و یا دختر بچه ای که کفش پاشنه دار مادر را پوشیده و به زحمت راه می رود.

   بازی های نمادی
   زمانی که کودک دستیابی به ابزار و وسایل مورد نیاز خود را غیر ممکن می بیند نیازها و آرزوهای خود را با استفاده از وسایل نمادی و از طریق بازی بیان می کند برای مثال بر تکه ای از چوب سوار شده این طرف و آن طرف می رود مانند این که سوار بر اسبی شده و آن را هدایت می کند .این نوع بازی یکی از بهترین شیوه های بازی درمانی محسوب می شود.

   بازی های آموزشی
   مهمترین وسیله آموزش کودک،استفاده از وسایل بازی مناسب است،مانند مکعب های چوبی که کودک با جور کردن و دسته بندی کردن آن ها می تواند با مسائل اساسی اما ساده و آسان ریاضی آشنا شود. از خانه های کوچک اسباب بازی برای آشنا کردن کودک با واقعیتهای موجود زندگی می توان استفاده کرد بازی های آموزشی موجب تقویت حواس و رشد قوای ذهنی و اجتماعی کودک می شوند به شرط آن که سعی کنیم کنترل اصلی بازی در اختیار کودک باشد و جهت و مسیر آن را تعیین کند.

   بازی خلاقیتی
   کودک از طریق به وجود آوردن چیزی،عقاید و احساساتش را اظهار می کند مانند نقاشی،موسیقی،خمیر بازی،شن بازی و یا استفاده از لغات که او را قادر می سازد تا در آینده داستان،شعر و نمایشنامه بنویسد.

   بازی‌های گروهی
   این بازی ها هدف مشترکی دارند که افراد شرکت کننده برای نیل به آن ناگزیرند تلاشها و فعالیت های خود را با یکدیگر هماهنگ کنند. از این رو بازی ، عامل مهمی در ایجاد مراوده و ارتباط متقابل میان کودکان است ، چرا که لزوم همکاری برای رسیدن به هدفی واحد موجب اتحاد آنها می شود . بنابراین کودکان با انتخاب نوع بازی و تعیین شرایط بازی و مقید کردن خود به اطاعت از اصول و قوانین بازی ، در حقیقت نوع خاصی از زندگی اجتماعی را تجربه می کنند و در سازمان دادن به این زندگی اجتماعی ، این باور را در خود پرورش می دهند که به منظور پذیرش در گروه بازشناسی از سوی همبازی ها ، باید به توعی دیگر ، همبازی ها را در زندگی خود شرکت دهند . کودک بدون بازی و بویژه بازیهای گروهی ، خودخواه و فاقد توانایی لازم برای ایجاد ارتباط موفق و سالم با دیگران بار می آید ، حال آنکه از طریق بازی ،شیوه همکاری و نفوذ در گروه همسالان ، جلب توجه دیگران ، رعایت حقوق دیگران ، زندگی گروهی وبسیاری از امور اجتماعی دیگر را یاد می گیرد.

   بازی های طبیعی
   آنچه مشهود است اینکه این بازیها نه تنها منجر به رشد کودک چه از نظر جسمانی و روانی می شود بلکه بلوغ و پختگی شخصیت را همراه دارند . مثلاً اکثراً بازیهای طبیعی توام با حرکات و تقلاهای سخت است و همین عاملی است که کودک بتواند شیوه های گوناگون موجهه با محدودیت های موجود در زندگی آتی خود و عالم هستی و پرش از این محدودیت ها را تمرین کند.

   بازی های شهری
   به دلیل زندگی محدود در آپارتمانها ، جلوگیری از مزاحمت برای همسایگان، عدم امنیت در خیابانها و کوچه ها به هنگام بازی و امثالهم ، کودکان شهر نشین نه تنها از انجام بازی های طبیعی محرومند بلکه مجال نفس کشیدن ، با صدای بلند آواز خواندن و …. را هم ندارند . ورزشهای دسته جمعی در خیابانها و پر شدن کوچه ها و معابر عمومی توسط کودکان ، نوجوانان و حتی جوانان در روزهای تعطیل یا ساعت بعد از تعطیل شدن مدارس نمونه بارزی از عطش درونی و طبیعی آنان به چنین فعالیت و اشتغالی است .
متأسفانه آنچه زندگی شهری با خود به ارمغان آورده است محدودیت های غیر طبیعی است. محدودیت هائی که منجر به هیچگونه حرکت فعالانه و طبیعی نمی شود. زندگی شهری به تبع ویژگیهایی خاصی که ما لحظه به لحظه با آن روبرو هستیم ناگزیر از استحکام و تثبیت چنین محدودیت هائی است و نتیجه آن اینست که فرزندان ما امکان بکار انداختن قوای گوناگون هستی خود را ندارند.
اگر پدران ما با همکلاسی های خود پیاده فاصله خانه تا مدرسه را طی می کردند و در این اثنا ، همدلی ، همراهی ، همکاری و .. را تجربه می کردند ، فرزندان ما عادت کرده اند که صبح با چشمان خسته از تماشای تلویزیون و برنامه های شب گذشته و برای صرفه جوئی در وقت با تاکسی ، سرویس یا وسیله شخصی خانواده به مدرسه برود . یعنی فقط چاردیواری « چاردیواری خانه ، اطاق، ماشین ، مدرسه ، تلویزیون ، رادیو ، اسباب بازی و … ».

   اسباب بازی
   انتخاب «بهترین اسباب بازی» برای کودک ، کاری تقریباً ناممکن است. بهترین اسباب بازی آن است که کودک را مجذوب خود می کند و او دوباره به سراغ آن می رود و تحریک و لذت بیشتری از آن کسب می کند. این اسباب بازی ممکن است خیلی گران یا خیلی ارزان تمام شود ولی نهایتاً همان اسباب بازی است که کودک از آن لذت می برد و بیشترین امکانات یادگیری را برای وی فراهم می آورد. برخلاف آنچه والدین انتظار دارند، هر قدر اسباب بازی دارای شکل غیر اختصاصی تر و بنیادی تر باشد، قوه تخیل کودک را بیشتر تحریک می کند. مثلاً شاید یک تکه چوب که می توان از آن به عنوان شمشیر یا عصا استفاده کرد بیشتر از یک عروسک با لباس های گران قیمت که فقط می توان یک شخصیت داشته باشد به خلاقیت کودک شما کمک کند. اما یکی از نکات بسیار مهم که والدین باید آن را مورد توجه قرار دهند انتخاب اسباب بازی برحسب سن کودک است . یعنی یک اسباب بازی که کودکی دو ماهه را سرگرم می کند نمی تواند یک کودک دو ساله را سرگرم کند و بالعکس. کودکان همگام با رشد خود به محرک های متفاوتی نیاز دارند و انتخاب اسباب بازی بایستی براساس نیازهای متغیر آنها باشد. تناسب داشتن اسباب بازی انتخاب شده با سن کودک بسیار مهم است. اگر اسباب بازی خیلی پیشرفته باشد کودک نمی داند چگونه با آن بازی کند و لذت زیادی از آن نمی برد ، اگر هم بسیار ابتدایی باشد حوصله کودک زود سر می رود. کودک خردسال به اسباب بازی هایی نیاز دارد که حواس پنجگانه او را تحریک کند.

  زیر یک سال 
   اسباب بازی های مناسب آنهایی هستند که رنگ ها، حالات مختلف سطح ( نرمی ، زبری) مواد، شکل های جالب و متنوع را به کودک می نمایانند. اسباب بازی هایی که صدا در می آورند و نسبت به عملی که با آنها انجام می شود واکنش نشان می دهند مثل جغجغه که به کودک احساس تسلط و کنترل می دهند و رشد مهارت های دستی و هماهنگی او را تسریع می کنند.

   کودکان نوپا
   از بازی های « داخل گذاشتن – بیرون آوردن» لذت می برند ؛ لذا مکعب هایی با اندازه ها و شکل های مختلف، فنجان های پلاستیکی، قاشق، اسباب بازی های داخل حمام، پیاله، هرم های اسباب بازی، همگی از اسباب بازی های مورد علاقه آنها هستند.

   دو سالگی
   کودکان در این سن مهارت چرخشی مچ را کسب می کنند که آنها را قادر می سازد چیزهای مختلف را بپیچانند و درها را باز کنند. اسباب بازی هایی که درپوش پیچی دارند، مکعب هایی که داخل هم چفت می شوند، مجموعه اشکال پیشرفته تر با قطعاتی به شکل های مختلف که هر یک فقط در داخل یک سوراخ جا می گیرد ، تابلو شکل و میز نجاری ، همگی اسباب بازی های مناسبی برای رشد کودکان در این مرحله سنی به شمار می روند.

   دبستانی
   همچنان از بازی با مکعب ها، وسایل نقاشی و رنگ آمیزی و هر چیزی که محرک بازی های تخیلی باشد لذت می برد. او می تواند شروع به انجام بازی های ساده با کارت های بازی یا دومینوهای تصویری کند.تمام بچه ها بازی کردن را دوست دارند و این برای کودکان مفید است زیرا سبب دوراندیشی و توانایی پیش بینی عواقب یک کار می شود.به یاد داشته باشید که اگر شما هم در بازی ها شرکت کنید جنبه آموزشی بازی برای کودکانتان بیشتر می شود..

 چگونه می توان از وسایل خانه برای ساختن اسباب بازی استفاده کرد؟


با نگاهی به گوشه و کنار آشپزخانه منزل و کمی قوه تخیل از جانب خودتان و کودکتان می توانید ساعاتی سرشار از سرگرمی های جذاب برای کودک خود فراهم آورید. ظرف های پلاستیکی غذا، سطل ماست، ظرف بستنی، لیوان های پلاستیکی، بطری های پلاستیکی، قوطی های محکم، شاید ساده ترین و چند منظوره ترین اسباب بازی های خانگی باشند.
می توان از جعبه های پلاستیکی با اندازه های مختلف برای ساعت ها بازی داخل گذاشتن و بیرون آوردن ، برداشتن و ریختن آب در حمام ، پر و خالی کردن ماسه، یا بازی با گِل در باغچه استفاده کرد.
با ریختن چند تکه خمیر نان یا نخود فرنگی خشک شده در یک ظرف و محکم کردن در آن می توانید یک جغجغه یا ابزار موسیقی بسازید. می توانید عکس ها را ببرید و برای کودک خود در جعبه ای جدا بریزید و با کودکانتان بازی کنید بدین صورت که گاهی اوقات کارت ها (عکس های بریده شده) را بچینید و اسامی آنها را برای کودکتان با صدای بلند و رسا بگویید و از کودک خود بخواهید تکرار کند که این روش به صحیح صحبت کردن فرزندانتان کمک می کند و یا دفتری برای کودکتان در نظر بگیرید و این عکس ها و کارت های رنگی را به کمک فرزندتان در آن دفتر بچسبانید.
 
   استفاده از رایانه‌
  در اینجا صحبتی از بازی های رایانه ای نسیت چرا که یک موضوع مستقلی است و عوارض خاص خود را بهمراه دارد.
رایانه‌ وسیله مفیدی است که محروم کردن کودکان از آن با هیچ معیار عقلانی جور در نمی آید. در واقع دانش آموزی که کار با رایانه‌ را بلد باشد، چند قدم از همسن و سالانش جلوتر است. تنها چیزی که باید به آن توجه کرد این است که باید با برنامه‌ریزی مشخص از کودکان خواست تا مدت استفاده از رایانه‌ را محدود کنند تا از عوارض ناشی از آن مصون بمانند. رایانه به‌دلیل اینکه غالباً با تفکر و یا سرعت عمل کودک در ارتباط است، می‌تواند به عنوان روش خوبی برای استفاده از اوقات فراغت تلقی شود، در عین حال این وسیله نیز مثل بسیاری از دستاوردهای فناوری جدید در کنار منافع، عارضه‌هایی نیز دارد.استفاده مداوم کودکان از رایانه‌ از جنبه های مختلفی می تواند باعث نگرانی پدر و مادر شود.
 
 
 
 
 
 
 
 
   عوارض منفی رایانه

   تشنج
   یکی از عوارض استفاده بدون برنامه از رایانه‌ این است که بعلت اینکه معمولاً باید کودک نگاه دقیق برتصاویری داشته باشد که دارای حرکات سریع توأم با پرش نور است، در بچه‌هایی که دارای زمینه صرع هستند، می تواند منجر به حملات تشنجی شود.

   کم خوابی
   با توجه به اینکه کار با رایانه به علت جاذبه زیاد منجر به کم خوابی یا تأخیر زیاد در خواب شبانه کاربر می‌شود.

   اضطراب
   کار با رایانه به علت نیازمند بودن به دقت فراوان و یا عوامل دیگر، در صورت طولانی بودن معمولاً منجر به اضطراب، تنش عصبی و تحریک پذیری می‌شود. این پیامدها می‌توانند خود سرمنشاء ناهنجاری‌های دیگری شود، به عنوان مثال در بچه‌هایی که زمینه تیک‌های عصبی دارند، استفاده طولانی، معمولاً منجر به تشدید عارضه تیک در آنها می‌شود.

   ساختار بدن
    کار مداوم با رایانه‌ علاوه بر عوارض عصبی، به طور غیرمستقیم بر ساختار کل بدن هم تاثیر می‌گذارد. استفاده طولانی از رایانه به جهت وضعیت معمولاً نامناسب نشستن ، زمینه را برای بروز آرتروز کمر و گردن در سنین بالاتر فراهم می کند. البته مدت زمان استفاده از رایانه در افراد مختلف با استعداد به بیماری‌های زمینه‌ای گوناگون و در سنین مختلف و همچنین نوع کاربری، متفاوت است و نمی‌توان یک قانون کلی برای همه افراد در نظر گرفت اما بهتر است از خود کودک خواست که با اندکی احساس خستگی در مثلاً عضلات اطراف چشم از ادامه بازی و استفاده از رایانه خودداری کند. برای همه کودکان بهتر است در حین استفاده از رایانه مقاطعی از زمان را برای استراحت خود در نظر بگیرند. در مجموع به نظر نمی‌رسد استفاده از رایانه‌ در بیشتر از 1 یا 2 بخش ۳۰ دقیقه‌ای کار صحیحی باشد و استفاده طولانی‌تر می‌تواند منجر به عوارض مختلف از جمله در سیستم عصبی شود.

دسته‌بندی‌ها: فکری و آموزشی، پازل و ساختنی، عروسک، تفنگ و مبارزه ، ماشین، هواپیما و قطار ، ربات و گجت