عطر وادکلن را چگونه استفاده کنیم و برای بهینه کردن آن دانستن چه نکاتی لازم است

عطر وادکلن را چگونه استفاده کنیم و برای بهینه کردن آن دانستن چه نکاتی لازم است
 
 


پیش تر راجع به فرق بین عطر ، ادو پرفیوم ،ادوتویلت وادکلن توضیح دادیم و گفتیم که تفاوت در غلظت آنهاست و هرچه غلظت بالا تر ماندگاری بیشتر آن است.
اما نکاتی دیگر در نحوه ی استفاده ی عطر و ادکلن وجود دارد که در پخش و ماندگاری آن بسیار مهم است که در زیر به بعضی از آنها اشاره میکنم:

   


1)  چرب بودن به دلیل حفظ رطوبت موجب ماندگاری بیشتر بو میشود ، بنابر این بهترین موقع زدن عطر بعد از استحمام و اصلاح صورت (برای آقایان) و زدن لوسیون های مرطوب کننده میباشد.
2) عطر و ادکلن باید در نقاطی زده شود که رگهای خونی به سطح پوست نزدیک باشد، جالب است بدانید که اهمیت این نقاط در نزدیکی به نبض است، نبض خــود در نقش یـک پمپ دائمـی
پخش بو در هوا عمل میکند.
3) حال میدانیم که بهترین محل های زدن عطر و ادکلن نقاط نزدیک نبض است اما این نقاط کجای بدن ماست؟ بهترین جاهای زدن ادکلن پشت گوش ، روی گـردن ، مچ دست ، گشت آرنج و 
زانو و پایین گلو می باشد. ضمنا گاهی روی مچ های پا نیز زده می شود تا جریان متصاعد شدن عطر از پایین به بالا امکان پذیر شود.
4) زدن چـند بار در روز  ادکلن هم برای تجدید بو توصیه می شود بخصوص تجدید بو در ادکلن های خنک که به دلیل ذات مولکولی مواد استفاده شده در رایحه آنها از ماندگاری و پخش کمتری 
برخوردارند بسیار توصیه می شود و رایج است.
5) علاوه بر تجدید بو کارشناسان  برای پخش و ماندگاری بهترتوصیه میکنند پشت گردن ، پشت گوشها و یک اسپری هم روی موها  زده شود تا ماندگاری بوی عطر شما در تمام روز تضمین شود.
             
              
 


   چرا به عطر و ادکلن الکل میزنند؟

                1)  الکل ماده‌ای ست فرار، اگر به عطر الکل نزنند بوی آن را فقط شما حس خواهید کرد اما الکل موجب متصاعد شدن بوی عطر و ادکلن میشود.
                2) الکل ماده‌ای ضد عفونی کننده و میکروب کش است، با توجه به اینکه عطر ادکلن  مستقیم روی پوست زده میشود الکل موجب میشود تا ادکلن خواص بهداشتی نیز پیدا کند.
 

   بهتر است عطر و ادکلن را در جای خشک و خنک و دور از تابش نور نگه داشته شود و  به طور کلی بهتر است شیشه همیشه در جعبه نگهداری شود

   علت گرانی عطر و ادکلن ها چیست؟

علت اصلی گرانی عطر ادکلن گرانی مواد طبیعی گران قیمت بکار رفته در آنهاست، مثلا برای ساختن 459 گرم روغن گل رز بیش از یک تن گلبرگ نیاز است که حدودا سه تا چهار هزار دلار هزینه دارد، همین موضوع راجع به اسانس‌های دیگر نیز صادق است

   عطر ادکلن صرفا کالاهایی تجملاتی و لوکس هستند یا مصارفی دیگر هم دارند؟

جدای از مصارفی مانند ریختن عطر و ادکلن در آب حمام یا آب سشتشوی لباس، و یا زدن آن به هدیه و کادو ، عطر‌‌‌‌‌‌ها و رایحه ها کار بردهایی غیر از عطر افشانی برای مهمانی دارند، در واقع از دیرباز سوزاندن روغن های معطر و گیاهان عطری برای درمان و شفا و یا تاراندن اشباح و ارواح خبیث در بین اجتماعات بشری رواج بسیار داشته که تأثیرات ماورائی برای آنها بر پایه ی اعتقادات دینی و یا خرافی در نظر میگرفته  اند ، اما امروزه علم روانشناسی تحقیقات گسترده ای در رابطه با خواص در مانی بوها انجام داده و به ما نشان میدهد که بوها چگونه توانایی درمان و بهبودی برخی گرفتاری های روانی و حافظه را دارند.